Nowogród. Koncert i potańcówka w Wiszących Ogrodach :)

11.07.2023 r. Stowarzyszenie Miód na Serce było partnerem warsztatów „Na kurpiowską nutę” przeznaczonych dla młodych muzykantów z Kurpi. Pomysłodawcą był Paweł Dąbkowski prowadzący Kurpiowską Akademię Smyczkową, a organizatorem Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi na czele z dyrektorem biura regionalnego w Pułtusku Januszem Pawlakiem.

Były to trzy dni wypełnione warsztatami muzycznymi,  spotkaniami z twórcami, atrakcjami dla dzieci, ogniskiem.  koncertem i potańcówką. Wśród zaproszonych gości był między innymi znany kurpiowski regionalista Witold Kuczyński – zdobywca baszty [głównej nagrody] na tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym.

We wtorkowy wieczór w Restauracji Wiszące Ogrody nad Narwią spotkali się warsztatowicze, aby zaprezentować zaproszonym gościom oraz swoim rodzinom i najbliższym efekty swojej pracy. Instruktorami, którzy przygotowywali repertuar z młodymi talentami, byli: Magdalena Golon, Marcin Drabik, Karol Samsel i Paweł Dąbkowski.

Muzyka to emocje, zapraszam na fotorelację z koncertu, zobaczcie jak im pięknie w duszy gra… ❤

Nowogród. Koncert i potańcówka w Wiszących Ogrodach 🙂
Podziel się ze znajomymi