Muzyka z serca Puszczy :)

Muzyka z serca Puszczy

30.062023 r.  Na zaproszenie Fundacji „W stronę lasu” wyruszyliśmy do Białobrzegu Dolnego na muzyczno- leśną wyprawę i przemiłe spotkanie. Wydarzenie  „Muzyka i zabawy kurpiowskie” wyprawa rodzinna do lasu z warsztatem muzycznym. Uczestnicy spotkania po kąpieli leśnej wkroczyli w świat dawnych zabaw, pieśni i instrumentów… na leśnej polanie zagościł bębenek obręczowy, lira korbowa, basetla rodem z kurpiowskiej wsi, ceramiczne dzwonki, okaryny, fujarki z kory wierzbowej i kołatki z łyżek. Wspólna zabawa, integracja, wspólne muzykowanie…poznaliśmy dawne zabawy owczareczka, zająca, pierścień….

Było pięknie, energetycznie, głośno i wesoło…

a na koniec… wszyscy ochoczo rzępolili ????

Muzyczne zabawy prowadziły : Agnieszka Zielewicz i Iwona Rafałowska. Dziękujemy koordynatorce projektu Marcie Cichowskiej -Napiórkowskiej za zaproszenie i przygotowanie spotkanie.

Kolejna wyprawa 11 sierpnia (piątek) o godz. 14.00. Spotkanie pod hasłem „Pszczoły z lasu – wyprawa rodzinna do lasu z warsztatem pszczelarskim”. Kto chętny niech łapie kontakt z organizatorem wydarzenia – Martą Cichowską -Napiórkowską (Projekt W stronę Lasu), warsztaty pszczelarskie prowadzi Agnieszka Zielewicz – Leśna Pracownia.

Zapraszamy 🙂

Podziel się ze znajomymi